Dobór wkładek - ortez - Fizjoterapia i Dietetyka - Jarosław Marchewka

FIZJOTERAPIA
ORTOTYKA
DIETETYKA
PSYCHOLOGIA
Title
Przejdź do treści

Dobór wkładek - ortez

WKŁADKI - ORTEZY
Przebieg doboru wkładek - ortez.

Posimy zabierać ze sobą na wizytę pełne obuwie.

System Formthotics™ składa się z:

6 prostych metod oceny.
Wkładek ortopedycznych dopasowujących się pod wpływem ciepła.
6 prostych kroków umieszczania i dopasowywania wkładek.

System Formthotics™ został opracowany by pomóc lekarzom i fizjoterapeutom  rozwinąć podiatryczny model leczenia. Dodaje do tego modelu koncepcje  neuromotoryczne, by tworzyć kompleksową metodę kliniczną oceny czynności  kończyny dolnej i jej poprawy przy pomocy indywidualnie dostosowanej  wkładki ortopedycznej.6 metod oceny
Korzystając z dobrze znanych metod oceny - ruch stawu skokowo-piętowego,  ustawienie, odporność na rotację zewnętrzną, sprawdzenie giętkości łuku  podłużnego, badanie równowagi i stabilności stopy - dzięki czemu można dokładnie ocenić i stwierdzić, jakie zadanie ma spełnić ich wkładka Formthotics™.

Wkładki Formthotics™, to wkładki całą powierzchnią przylegające do stopy - przyleganie  uzyskuje się w procesie termoformowania (kształtowania pod wpływem  temperatury) produktu i dopasowania do stopy. Wykonane z materiału  Formax - wysokiej klasy opatentowanej poliolefinowej pianki o  zamkniętej strukturze komórkowej, którą można formować termicznie. Jest  łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej,  lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Dzięki całkowitej  styczności ze stopą wkładki Formthotics™dają najlepsze możliwe  usprawnienie czynności neuromotorycznej i najlepszą kontrolę  biomechaniczną.

6 kroków umieszczenia i dopasowywania wkładek
By uzupełnić całkowite przyleganie pianki Formax firma Foot Science  International opracowała 6 prostych kroków dopasowywania wkładek Formthotics™, które obejmują proces rozgrzewania, fizyczne dopasowanie  wkładki przez ścieranie i kształtowanie, pozycjonowanie funkcjonalne i problem w bucie.
Kontrola biomechaniczna
Wkładki  Formthotics działają w oparciu o teorię mechaniczną naciskając na  podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo-piętowego i innych stawów. W ten sposób zmieniają postawę i czynność mechaniczną powyżej położnych struktur organizmu.

Usprawnienie czynności neuromotorycznych
Ostatnia  literatura naukowa wskazuje, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają  na równowagę, stabilność i aktywność różnych mięśni w EMG. Twierdzi się  też, że wkładki, zwłaszcza te ściśle przylegające do stopy, zmieniają  stymulację różnych mechanoreceptorów,  a ilość substancji doprowadzonych do układu nerwowego zmienia się  podobnie jak ilość sygnałów nerwowych wychodzących do różnych mięśni. W  rezultacie wkładki Formthotics™ natychmiast dają poprawę odruchów i  długotrwałe pozytywne zmiany postawy stopy, równowagi i wzorców  motorycznych.

Wróć do spisu treści