Meditrac - Fizjoterapia i Dietetyka - Jarosław Marchewka

FIZJOTERAPIA
ORTOTYKA
DIETETYKA
PSYCHOLOGIA
Title
Przejdź do treści

Meditrac

TRAKCJA W RUCHU I SKOLIOZY
Meditrac opracował dr Ludwig Stabholz, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Urodził się w Warszawie w 1911 roku. W 1950 roku wyemigrował do Izraela, poświęcając swoje życie zawodowe na badania i rozwój terapii kręgosłupa. W 1991 dr Stabholz zaprojektował prototyp Vertetrac. Od roku 2000 dr Arieh Grober przejął zarządzanie Meditrac Spinal Center w Tel Awiwie. Dr Grober, ortopeda z imponującym doświadczeniem, nadzoruje obecnie rozpoczęte medyczne programy badawcze i rozwój nowych produktów, które opracowuje się w Centrum Meditrac.
Dr Stabholz zmarł w 2007 roku, pozostawiając zapisy prawie ośmiu dekad szczegółowych badań nad koncepcją trakcji w ruchu, której był twórcą.


Koncepcja trakcji w ruchu przenosiosła na nowy poziom konserwatywne metody.

Ta forma trakcji, skraca czas dolegliwości bólowych i tym samym przyspiesza powrót do zdrowia.

Produkty Meditrac są stosowane w  szerokiej gamie dolegliwości i urazów sportowych kręgosłupa, w tym: rwy kulszowej, przepukliny dysku, urazu kręgów szyjnych, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, zwężenie przestrzeni międzykręgowej, która prowadzi do dyskopatii. Produkty Meditrac są używane na całym świecie od 1992 roku.
Wróć do spisu treści