Formthotics™ - Fizjoterapia i Dietetyka - Jarosław Marchewka

FIZJOTERAPIA
ORTOTYKA
DIETETYKA
PSYCHOLOGIA
Title
Przejdź do treści

Formthotics™

WKŁADKI - ORTEZY
Formthotics™ MS został opracowany przez Dr. Charlie Baycrofta, specjalizującego się w leczeniu zaburzeń mięśniowo-szkieletowych oraz medycynie sportowej. Formthotics ™ to unikalna konstrukcja ortezy /wkładki/, wykonana z termoplastycznego materiału, który łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Formthotics™ są projektowane i produkowane w Nowej Zelandii i sprzedawane na całym świecie.

Plan działania to nie tylko ortezy. Może on obejmować ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie, zmianę noszonego na codzień obuwia i ewentualnie zmiany w stylu życia /odpowienie żywienie, suplementacja/. Wprowadzanie tych zmian będzie skutkować dla Państwa, w dłuższej perspektywie, zaoszczędzeniem pieniądzy, zniesieniem lub znacznym zredukowaniem bólu i dyskomfortu, a tym samym uzyskaniem jak najwięcej przyjemności z życia.

Cechy Formthotics™

Zabezpieczają optymalny rozkład nacisków na podłoże, idealnie podtrzymują wysklepienie stopy, zabezpieczają stopę przed ruchami do wewnątrz, na   zewnątrz i przed skrętami, przyczyniają się do dokładnego prowadzenia stopy w osi ruchu, ograniczają możliwość urazów, szczególnie stawu skokowego i kolanowego. W sposób istotny wpływają korzystnie na stanie, chód, bieg włącznie z szybkimi startami i hamowaniem biegu, ułatwiają odbicie i lądowanie, przez swoją sprężystość tłumią wstrząsy, chronią stawy kończyn dolnych, kręgosłup, zabezpieczają ścięgna Achillesa, są wygodne i lekkie, zapobiegają zmęczeniu kończyn dolnych, dzięki specjalnemu pokryciu nie pozwalają na przesuwanie się stopy względem buta, są antystatyczne, higieniczne, łatwe do czyszczenia, izolują od zimna i przegrzania stopy.

Zastosowanie Formthotics™

Dzieci i młodzież: stopa płaska, stopa płasko-koślawa, zrosty stępu (mierne dolegliwości bólowe), zapalenie wyrostka piętowego, dolegliwości przedniego przedziału kolana, hallux, profilaktyka.

Dorośli: pronacja stabilna, pronacja elastyczna z zapaleniem rozcięgna stopy, bóle w śródstopiu, złożone deformacje stopy, nerwiak Mortona, hallux, ostroga piętowa, zapalenie wyrostka piętowego, cukrzycowa deformacja stopy, reumatoidalna deformacja stopy, zapalenie ścięgna Achillesa, przeciążenie piszczelowe tylne, nierówność kończyn, kolano koślawe, ból przedniego przedziału kolana, chondromalacja (z pronacją), zaburzenia trakcji rzepki, zapalenie kaletki przy krętarzu wiekszym kości udowej,  dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa, profilaktyka urazów sportowych.


TECHNOLOGIA Formthotics™
TERMOFORMOWALNOŚĆ
Wkładki  Formthotics™ są modelowane termicznie (kształt nadawany jest pod  wpływem ciepła) przy stosunkowo niskich temperaturach i zachowują  uformowany kształt. Formowanie wkładki ortopedycznej do kształtu stopy zapewnia rzeczywiście indywidualne dopasowanie.
FORMAX™
Pianka opracowana przez Foot Science International wykonana jest z wysokiej jakości pianek o zamkniętej strukturze komórek, zaprojektowanej, aby zapewnić możliwie jak najbardziej elastyczną, lekką i zapewniającą oparcie wkładkę ortopedyczną.
PIANKA SHOCKSTOP
Unikalna pianka produkowana przez Foot Science International z mieszanki pianki EVA i pianki polimerowej w celu zapewnienia maksymalnej amortyzacji. Minimalizuje wpływ na mięśnie, stawy i ścięgna oraz zmniejsza czas regeneracji po wysiłku
FREZOWANIE W TRZECH WYMIARACH
Wkładki Formthotics™ są frezowane w trzech wymiarach z bloku pianki, co zapewnia jednolite rozłożenie oparcia na przestrzeni układu kostnego stopy oraz wszelkich punktów nacisku.
WSPARCIE DLA PODBICIA
Łezkowaty kształt podwyższonego wsparcia dla podbicia zapewnia naturalne położenie stopy, a także podłużne, boczne i poprzeczne podparcie dla podbicia podczas ruchów stopy.
ZAGŁĘBIENIE NA PIĘTĘ
Wyjątkowe zagłębienie na piętę zapewnia większe oparcie i kontrolę wokół pięty, wspiera absorpcję wstrząsów i minimalizuje pracę pięty ustawiając ja w pozycji neutralnej.
WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWBAKTERYJNE
We wkładkach Formthotics™ zastosowano rozwiązanie Ultra-Fresh™, które hamuje rozwój bakterii i grzybów odpowiedzialnych za przykry zapach stóp i ich pocenie, utrzymując zdrowie stóp.
Jak to działa.

System  Formthotics™ to zastosowanie opracowanego przez Panjabiego modelu  stabilności kręgosłupa, który został opublikowany w 1992 i zmienił podejście do bólu pleców. Panjabi sugerował, że stabilność dynamiczna jest związana z interakcją i czynnością 3 podukładów:

   Systemu pasywnego składającego się z kości, więzadeł i otoczek.
   Systemu aktywnego obejmującego mięśnie.
   Systemu neuronowego zawierającego mechanoreceptory, nerwy, OUN i płytki końcowe, które kontrolują aktywność mięśni.

Proponujemy nowy model, w którym ból mięśniowo-  szkieletowy wynika z niepożądanych skutków naszego nowoczesnego  środowiska i stylu życia. Dotyczy to szczególnie środowiska pod naszymi  stopami i nowoczesnego obuwia, które razem tworzą środowisko przeciwne  do naszego narządu ruchu..
To  nowoczesne środowisko wywołuje mechaniczne i neuromotoryczne adaptacje w  czynności kończyny dolnej. Jest to obciążające dla tkanek objawiające  się jako zespoły "nadużycia" w przypadku zwiększenia obciążenia lub  zmniejszenia naturalnej odporności w wyniku starzenia lub urazu sportowego.
Wkładki  Formthotics™ "naturalizują" powierzchnię przylegania ciała do  środowiska wpływając korzystnie na czynność układu mięśniowo- szkieletowego, zdrowie i radość z życia.
Kluczowym  elementem tej metody jest stworzenie wkładki ortopedycznej całkowicie  przylegającej do stopy. Najlepiej można to osiągnąć przez  termoformowanie wkładek Formthotics™. Pianka Formax utrzymuje nadany jej  kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne pianki EVA.
Wróć do spisu treści