Zakres metod - Fizjoterapia i Dietetyka - Jarosław Marchewka

FIZJOTERAPIA
ORTOTYKA
DIETETYKA
PSYCHOLOGIA
Title
Przejdź do treści

Zakres metod

POZOSTAŁE ZABIEGI
TERAPIA MANUALNA
Celem terapii manualnej jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości w stawach. Częścią tej terapii są manualne mobilizacje tkanki mięśniowej, stawów i układu nerwowego. Jest to jedna z najbardziej znanych metod postępowania terapeutycznego. Składa się z obszernej diagnostyki (oceny biomechanicznej i funkcjonalnej) dzięki, której możemy ocenić stan pacjenta i zastosować indywidualnie dobrane techniki do danych dolegliwości.

FIZYKOTERAPIA
W usługach fizykoterapii wykorzystujemy aparat BTL-4825L Combi Topline, dzięki czemu możemy wykonywać całą gamę zabiegów elektroterapii i lasroterapii punktowej.
Zabiegi te szczególnie polecamy w przypadku kontuzji i zespołów przeciążeniowych oraz zmian zwyrodnieniowych.

MASAŻ RĘCZNY
Masaż leczniczy ręczny jest jedną z  najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki uzyskujemy efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w  okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i  przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.
W naszym gabinecie wykonujemy również głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy.

THERAGUN
Theragun G2PRO ™ jest przeznaczony dla osób, które chcą więcej od życia.
Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem - amatorem, czy profesjonalnym, czy entuzjastą fitnessu, czy cierpisz na ból mięśni lub inne dolegliwości, zabiegi z użyciem G2PRO ™ zapewniają naturalne podejście do poprawy zdrowia fizycznego.
Zwiększają przepływ krwi i limfy.
Pomagają leczyć blizny.
Zapobiegają gromadzeniu się toksyn po treningu.
Aktywują system nerwowy i mięśnie.
Obniżają poziom napięcia systemu nerwowego.
Pomagają także w łagodzeniu zmęczenia mięśni, ucisku, bolesności, pracy węzłów chłonnych, skurczów, sztywności, a także objawów spowodowanych uszkodzeniem nerwów, atrofią, zapaleniem stawów i szeregu innych dolegliwości.


KINEMATIC TAPING
Kinematic Taping® jest metodą terapeutyczną polegającą na oklejaniu samoprzylepną taśmą elastyczną. Powstała w odpowiedzi na potrzebę stosowania tapingu w zgodzie z dorobkiem naukowym ostatnich lat oraz z założeniami współczesnej medycyny sportowej  i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Jako jedyna z metod tapingu posiada rekomendacje międzynarodowej federacji zrzeszającej ortopedycznych fizjoterapeutów manualnych - IFOMPT.


Wróć do spisu treści